• 0312 235 7701

  • Mutlukent Mah. Angora Bulv. 2015. Cad. No:4/11 Beysukent/Ankara

Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi


“Ortodontide gelişen teknolojiler ve ortodontik tedavilere erişim imkanlarının artmasıyla birlikte herhangi bir yaş sınırlaması olmadan erişkinlere de ortodontik tedavi uygulanabilmektedir.”

 

Toplumumuzda ortodonti tedavilerinin sadece çocuklarda yapıldığını düşüncesi yaygındır halbuki sağlıklı diş ve dişeti dokusuna sahip bireylerde ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilmektedir.

 

Ortodontik tedavi erişkinlerde protetik yaklaşımlara bir alternatif oluşturduğundan ve bireyin kendi dişlerinin dizilimi ile estetik kaygıları giderilebildiğinden giderek daha da artan bir şekilde talep görmektedir. Erişkinlerde uygulanan braket çeşitleri de genellikle tercihe bağlı olarak diş renginde(porselen) ya da dil tarafına yerleştirilen(lingual) braketler olarak kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ve tekniklerin sağladığı yenilikler ile ortodontik tedavi sırasında erişkinlerin görünüşlerine ilişkin kaygıları en alt düzeye indirgenirken, tedavi süresince tatminkar bir dış görünüm de sağlanmaktadır.

 

Bazı erişkin hastalar ağızlarında  aktif ortodontik aygıtların bulunmasını istememektedir. Bu durumda  takıp çıkartılabilen hasta ölçüleri üzerinde hazırlanmış, belli aralıklarla değiştirilen şeffaf plaklar da önerilebilmektedir.

Call Now Button0312 235 7701