• 0312 235 7701

  • Mutlukent Mah. Angora Bulv. 2015. Cad. No:4/11 Beysukent/Ankara

Çene Tedavileri


Ortodonti de çene tedavileri çocuklarda ve erişkinlerde farklılık göstermektedir.

 

Çene uyumsuzlukları en önemli ortodontik problemlerdendir. Genelde bir çenenin biraz daha ileride, veya diğerinden daha geride olmasından kaynaklanır. Bu tip çene bozuklukları çocukluk döneminde ortodontik apareyler veya ağız dışı aygıtlar ile tedavi edilebilinir.

Çene bozuklukları çocukluk döneminde tedavi edilmeyen bireylerde ileri yaşlarda yapılacak tedavilerde, kombinasyon tedavisi olarak da adlandırılan, ortodontik tedavinin yanısıra cerrahi müdehalelere de ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Çeneleri birbiri ile uyumsuz olan hastalarda çiğneme, konuşma fonksiyonlarının yerine getirilebilmesi güçleşmiş ve çoğu zamanda dişler mevcut durumu kamufle etmek amacıyla farklı konumlara hareket etmiştir. Bu durum çoğu zaman eklem problemlerini de birlikte getirmekte ve kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilemektedir. Mevcut çene problemlerinin çözümlenmesinde ortodontik tedavi, çene estetiğinden önce yapılması gereken bir işlemdir. Ortodontik tedavi ile dişler çene kemiği içinde ideal konumlarına taşınır ve ameliyattan sonra da çeneler ideal kapanış ilişkisine kavuşur.Ameliyattan sonra bir süre daha teller ağızda kalır ve tedavinin sonunda hastanın dişleri ve çenesi istenilen konumda düzeltilmiş olur. Tedavinin sonunda çiğneme ve konuşma fonksiyonunda bir problemle karşılaşmadan, ideal gülüş estetiğine de kavuşılmuş bir şekilde bireyler hayatına devam eder.

Call Now Button0312 235 7701