• 0312 235 7701

  • Mutlukent Mah. Angora Bulv. 2015. Cad. No:4/11 Beysukent/Ankara

Şeffaf Plak Ortodonti Tedavi


Dişlerindeki yapıda bozukluk olup tedavi arayanlar diş tellerine maruz kalmaktaydı ancak teknolojinin diş tedavi sürecine bir yansıması olan Şeffaf Plak Ortodonti Tedavi yöntemi aslında aranan ve büyük bir ihtiyaca hitap eden bir gelişme olmaktadır. Birçok kişi görüntüsünden veya kısıtlamalarından dolayı diş tellerini kullanmak istemediklerinden, gün geçtikçe artan bir şekilde bu yönteme başvurmaktadır. Klasik diş tellerinde ve braketlerde olduğu gibi acı vermemesinin yanında dışarıdan bakıldığında fark edilmesi oldukça zor olan bu yöntem sosyal veya çalışma hayatında devamlılığını bırakmayan kişiler için sevindirici bir gelişme olmuştur. Peki Şeffaf Plak Ortodonti Tedavi yönteminin süreçleri nasıl gerçekleşmektedir.

Şeffaf Plak Ortodonti Tedavi Süreci

Tedaviye başvuranların ağız yapısını ve dişlerini, ağız içi tarayıcılarla dişlerin yapısı 3 boyutlu sistemlere aktarılır ve incelenir. Şeffaf Plak Ortodonti Tedavi yöntemi her talip için uygun olmayabilir ancak genellikle hastaların yaklaşık %90 gibi büyük bir oranı bu tedavi yöntemi ile istediği dişlere sahip olabilmektedir. Tedavi süreci onaylanan hastanın isteği ve doktorun önerileriyle arzu edilen diş yapısı ortaya koyulur. Dişlerdeki bozukluğun oranına göre gereken tedavi ve bu tedavi için gerekli süreç belirlenir. Diş bozukluğu hafif olarak seyreden hastalar için 5 – 6 plak yeterli olabilecekken, diş bozukluğu fazla görülen hastalar için plak sayısı artmaktadır. 10-15 günde bir plaklar tedavi sürecine göre değişmektedir. Gün içinde yaklaşık 20 saat takarak tedavi süreci acısız, ağrısız bir şekilde geçebilmektedir.

Neden Bu Yöntemi Tercih Etmeli?

  1. Bu yöntemle diş tellerinde yenmemesi gereken yiyecekleri, istenildiği gibi yemek mümkün olacaktır. Çünkü şeffaf plaklar, yemek istenildiği zaman ufak bir hamleyle kolayca çıkarılabilen yapıdadırlar.
  2. Ayrıca klasik yöntemlerde diş fırçalamak zor bir hale gelmektedir ancak şeffaf plakların yeme içme ile bir ilgisi olmamasından dolayı diş fırçalamak normal hayatındaki gibi devam edecektir.
  3. Şeffaf Plak Ortodonti Tedavi fiyat olarak klasik yöntemlerden fazla bir farkı olamayacaktır. İleri düzeyde bozukluk yoksa plak sayısı azalacaktır. Bu da tedavi maliyetini de azaltacaktır.

Bu sebeplerden dolayı şeffaf plak yöntemi ile düzgün bir dişlere sahip olmak güzel bir tercih olacaktır.

Call Now Button0312 235 7701