• 0312 235 7701

  • Mutlukent Mah. Angora Bulv. 2015. Cad. No:4/11 Beysukent/Ankara

Invisalign Ankara


İnvisalign, şeffaf renkte, saydam kolay takıp çıkarılabilen yapıya sahip bir plak gibi yapılan ortodontik tedavi yöntemidir. Bu tedavi şekliyle diş tellerini ortadan kaldırmak ve tedavi sürecinde ağrısız alternatif yöntem uygulanmak istenmekte. İnvisalign tedavisi her hastalık için tavsiye edilmez ve gerekli zamanlarda kullanılması önerilir. Kullanımı oldukça rahat olan invisalign ile rahatça yemek yenebilir ve ağız temizliği için kolaylıkla takıp çıkarılabilmektedir. İçerisinde metal bulunmayan bu yöntem yiyecek artıklarını da ağız içerisinde bulunması engeller. Doktor ve hastaların tedavi süresini azaltan invisalign, etkili bir tedavi yöntemidir. Ankara invisalign bu konuda oldukça başarılı sonuçlar almayı hedeflerken, hastalarının ağız sağlığı her zaman öncelikli kabul etmektedir.

İnvisalign Plak

İnvisalign, bir diş plağıdır. İnvisalign plak sistemi dişlerin etrafına sararak hareket etmesini sağlayan plastik bir yapıya sahiptir. İnvisalign plağın saydam ve şeffaf görüntüsü hastalarına diş tellerinin metallerinin görüntüsünden ziyade daha esnettik bir görünüm kazandırır. Bu görünüm plağın yakın temas haricinde görünmesini engellemeyi sağlıyor. Diş plağının hastaya göre ayarlanabilmesi ve uyum sağlanabilmesi için öncelikle plak yapımı öncesi bir alçı ile kalıp oluşturuluyor. Ağızdan alınan ölçüler ile oluşturulan alçı plak bilgisayar üzerinden düzenlenerek 3 boyutlu programlar sayesinde oluşturuluyor. Plakların yapılmasında dikkat edilen en önemli nokta oluşturulan plağın, diş yapısını düzeltip düzeltemeyeceğinin tespit edilmesidir. Önemli olan plağın çene ve diş yapısını düzeltmesi istenir.

İnvisalign Plak Tedavisi

Ankara İnvisalign tedavi sırasında öncelik hastadan alınan ölçülerle gerekli program ve yöntemlerle plağın oluşturulmasıdır. Plak uygun bir şekilde oluşturulduktan sonra Ortodonti uzmanı tarafından ne kadar plağın yeterli olması gerektiği ve tedavinin ne kadar sürede tamamlanacağı tespit edilerek plak stoku gerçekleştirilir. Basılan plaklar Ortodonti uzmanı tarafından hastanın ağzına uygulanma işlemi yapılır. Oluşturulan plaklar uygulama sonrası hastanın ağzında 15 gün süreyle kalması gerekir. Her plak süresi 15 gündür. 15 gün arayla plak değişimi yapılarak hem değişen ağız şekline uyumluluk sağlanır hem de ağız içerisinde hijyenik ortam sağlanır. Plaklar gerekmedikçe ağızdan çıkarılmaz yalnızca yemek yerken ağızdan çıkarılır.

Call Now Button0312 235 7701