• 0312 235 7701

  • Mutlukent Mah. Angora Bulv. 2015. Cad. No:4/11 Beysukent/Ankara

Ankara Şeffaf Plak Tedavisi


Ankara Şeffaf Plak TedavisiKimi insanlar dış görünüm açısından (ayrıklık, bozukluk, yamukluk, çarpıklık vs gibi) olup düzeltilmesini isteyenler klasik ortodontik tedavilerde çare aramaktaydı. Teknolojinin gelişiminin diş tedavilerine bir katkısı olan Şeffaf Plak Tedavisi Ankara için aranan ve artan ihtiyaca yönelik bir gelişme olmaktadır. İnsanların bazıları görüntüsünden veya yasaklamalarından dolayı diş tellerini kullanmak istemediklerinden bu yönteme başvurmaktadır. Klasik ortodontik tedavilerdeki gibi acı vermemesinin yanı sıra görülmesi fazlasıyla zor olan ki hatta en yakın çevrenizin bile ilk bakışta fark edemeyeceği bu tedavi yöntemi sosyal veya çalışma hayatında devamlılığı şart olan kişiler için güzel bir gelişme olmuştur.

Tedavi Süreci

Tedavi için ilk yapılması gereken hastanın ağız yapısını özel ağız içi tarayıcılarla tarayarak, 3 boyutlu sistemlerde yapıları çıkarılır ve tetkik edilir. Şeffaf Plak Tedavisi Ankara ilinde başvuran herkes için elverişli olmayabilir. Genellikle her her 10 hastadan 9 hasta bu tedavi şekli ile arzu ettiği diş yapısına kavuşa bilmektedir. Tedavi sürecine başlanan hastaların isteği ve doktorun önerileriyle talep edilen diş diş şekli ortaya çıkarılır. Dişlerdeki bozukluk durumuna bakarak gerekli tedavi aşamaları ve süreç belirlenir. Dişlerinde önemli bir bozukluk olmayan hastaların tedavisinde 5 – 6 şeffaf plak kafi olurken, dişlerinde bozuk fazla görülen hastalar için plak doğal olarak artacaktır. Şeffaf plaklar yaklaşık olarak 2 haftada değişerek istenilen diş yapısına doğru süreç ilerlemektedir. Gün içinde yaklaşık 20 saat kullanarak dişlerde oluşturduğu kuvvet ile istenilen diş yapısı sağlanır.

Şeffaf Plakların Artıları Nelerdir?

Şeffaf Plak Tedavisi Ankara ili içerisinde fiyat bakımından ele alındığında klasik yöntemlere göre bir miktar fazla olacaktır. Özellikle diş bozukluğu hafif olan hastaların, kullanacağı plak sayısı azaldığından ücretini de düşürmüş olacaktır. Ancak şeffaf plak tedavisinde, diğer tedavilerde olduğu gibi yiyecekleri, normal yaşamındaki gibi yemek mümkün olacaktır. Zira şeffaf plaklar, ufak bir hamleyle kolayca çıkarılabilen yapıdadırlar ve bu sayede yemeklerden önce rahatlıkla çıkarılıp, dişler fırçalandıktan sonra tekrar takılarak tedaviye devam edilebilir. Bu pozitif yönlerinden ötürü şeffaf plak yöntemi sayesinde düzgün bir dişlere sahip olmak güzel bir tercih olacaktır.

 

Call Now Button0312 235 7701